I m a bitch and you know I wouldn t want it any other way
Blog > Komentarze do wpisu

BOJOWNIK O WOLNOŚĆ OD ALIMENTÓW.

Dziś - zgodnie z obietnicą - będzie o dzielnotatowym fejsowym fanpejczu, prowadzonym przez przeciwnika płacenia alimentów dla przeciwników płacenia alimentów. Tekst będzie szyderczy i tendencyjny, bo o ile rozumiem frustrację ojca, któremu utrudnia się kontakty z dzieckiem, o tyle ten fanpejczyk tak jest pełen wpisów i komentarzy przesyconych nienawiścią do kobiet i agresją, że nie sposób traktować admina i jego fanów poważnie.

Wchodzimy na fanpejczyk i od razu dostajemy po oczach zdjęciem w tle:

tlo

I już wiemy, że BĘDZIE GRUBO.

Na początek dowiadujemy się, że dzielny tato swoją niechęć do płacenia alimentów tłumaczy tym, że jest zwolennikiem opieki naptrzemiennej. Nie tłumaczy natomiast w żadnym miejscu, jak sobie tę naprzemienną opiekę wyobraża, kiedy rodzice mieszkają w dwóch różnych miejscowościach albo - nawet jeśli przy ustalaniu opieki naprzemiennej mieszkają wystarczająco blisko siebie, żeby dziecku nie zdestabilizować życia - to co kiedy jedno z rodziców wyprowadzi się do innego miasta? Co z przedszkolem/szkołą? Dziecko będzie chodziło naprzemiennie miesiąc do jednej szkoły, a miesiąc do drugiej? Co z życiem towarzyskim dziecka, bo - jakkolwiek dzielny tato se najwyraźniej tego nie wyobraża - dziecko ma jakichś kolegów i koleżanki? Co z zajęciami dodatkowymi? Rozmawiałam z kilkoma dziewczynami wychowującymi samotnie dzieci i wszystkie jak jeden mąż stwierdziły, że opieka naprzemienna byłaby dla nich wybawieniem, że bardzo chętnie, bo odzyskałyby kawałek życia, sama zresztą uważam - i pewnie sporo z Was się ze mną zgodzi - że gdyby jeden tatuś z drugim dostali dziecko na cały miesiąc, to wreszcie - po raz pierwszy w życiu - dowiedzieliby się, jak wygląda bycie rodzicem na pełen etat i ile tak naprawdę kosztuje utrzymanie dziecka. Aczkolwiek z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że doprawdy niewielu jest facetów, którzy naprawdę umieją i chcą zajmować się dzieckiem, którzy ugotują mu normalny obiad i nie będą paść gównianymi fastfódami, którzy sprawdzą czy lekcje odrobione i plecak na jutro do szkoły spakowany, przypilnują żeby dziecko było ubrane odpowiednio do pogody, którzy będą umieli zająć się potomstwem, kiedy zachoruje, ogólnie będą w stanie sprostać wyzwaniom związanym z WYCHOWYWANIEM DZIECKA, a nie byciem łikędowym tatusiem. Większość albo za chwilę miałaby milion powodów, żeby nie brać dziecka, kiedy przypada ich kolej, albo od początku podrzucać będzie dzieciaka swoim rodzicom i spędzać z nim tak naprawdę niewiele czasu. Bo w tym pieprzeniu o opiece naprzemiennej chodzi tak naprawdę w większości przypadków nie o żaden “równy dostęp do dziecka”, tylko o ordynarną niechęć do byłej partnerki będącej matką dziecka i głęboką potrzebę dojebania tejże byłej.

Ta chęć dojebania byłej przekłada się zresztą na głęboką chęć dojebania wszystkim kobietom jak leci - i to nie tylko tym, które mają przyznane alimenty na dzieci (kobiety z tej grupy nazywane są przez dzielnego tatę i jego fanów przeważnie alimeciarami, włascicielkami dzieci, pasożytami albo chwastami), ale wszystkim kobietom tak w ogóle. Przykłady? Proszę bardzo:

konwencja

black dot

(o co chodzi z akcją Black Dot można przeczytać choćby TU)

prawo jazdy

wpotylice

Ach, a propos tego ostatniego obrazka - no właśnie, pan dzielny tato oprócz tego, że jest dzielny, to jest mocno odjechany w stronę narodowej konserwy. Znaczy ceni se partiarchalny model rodziny, wartości narodowe i prolajfizm. Prolajfizm zresztą ceni se w typowej dla prolajfowców odsłonie, znaczy aborcja nie:

bialy marsz

o aborcji

ale jak już narodzonemu dzieciakowi trzeba przypierdolić, to trzeba. Znaczy pan jest oficjalnie przeciwny przemocy wobec dzieci, ale jest też przeciwny wszelkim regulacjom prawnym mającym na celu karanie za tę przemoc:

zakaz klapsow

i jest przeciwny regulacjom prawnym mającym na celu uświadomienie Polakom, że są współodpowiedzialni za każdą przemoc wobec dziecka, o której wiedzą, a na którą nie reagują:

donosy na sasiadow

Pan dzielny kompletnie nie rozumie, że gdyby jeden z drugim zasrany sadysta wiedział, że nie może lać dzieciaka bezkarnie, bo go sąsiedzi zakablują, to może ocaliłoby to sporo małych żyć. I że niestety do zmiany postawy dość u nas w kraju powszechnej, że “przemocy jestem przeciwny, ale kablowanie na sąsiadów lejących dzieci i wtrącanie się w to, jak ojciec dzieciaka dyscyplinuje, to przesada” trzeba ludzi zmusić siłą, bo stosowana od lat perswazja w postaci kampanii społecznych nie przekłada się na jakiś spektakularny spadek ilości przypadków przemocy wobec dzieci. Ale też doprawdy sama nie wiem, czego innego się spodziewałam ze strony kolesia, który uważa, że przemoc fizyczna (jego stosunek do akcji black dot i konwencji antyprzemocowej) i ekonomiczna (niepłacenie alimentów) wobec kobiet jest wporzo.

Jednakowoż wracając do treści na fanpejczyku - pan dzielny tato czerpie informacje z samych poważnych i wiarygodnych źródeł:

aszdziennik

oraz w swojej kampanii naprzemienności i kontaktów dzieci z ojcami na jest wspierany przez celebrytów:

andrzelina

i przez polskie środowisko filmowe:

seksmisja

A skoro już o środowisku filmowym mowa, to bardzo często pojawiają się na tym fanpejczyku odwołania do filmu “Tato” Ślesickiego. To taki ich wręcz rzekłabym film przewodni, wyciągany z kapelusza (żeby nie rzec, że z dupy) jako odpowiedź na wszelkie argumenty oponentów i czyniący oponenckie argumenty inwalidami:

Janda film tato

Normalnie aż człowieka ręka świerzbi, żeby panu dzielnemu tatowi odpisać: A WIDZIAŁEŚ FILM O FRIETZLU?

 

I wogle z jednej strony pan dzielny podpiera się też autorytetem niektórych polityków PiS:

kaczynski

Ale inni pisowczycy mają u dzielnego taty przejebane, a już najbardziej Ziobro, któren chce zaostrzyć sankcje wobec niepłacących alimentów tatusiów, powodując tym realne ryzyko wywołania wojny domowej:

wojna domowa

O Ziobrze krzywdzącym ojców jest średnio co czwarty dzielnotatusiowy pościk.

Generalnie te pomysły na krzywdzenie niepłacących tatusiów i na egzekwowanie alimentów to są skandaliczne strasznie, w czym dzielnie niepłacący tatuś zgadza się z innymi niepłacącymi tatusiami:

dozor elektroniczny

Bo to jest kurwa skandal, że te alimenty som, że dostanie taka suka alimenciara/właścicielka/pasożyt zawrotne 300zł na dzieciaka i co robi z tym hajsem? No co? No kurwa wiadomo co: co tydzień tipsy, kosmetyczka,  fryzjer, biżuteria, nowa torebka szanel czy tam guczjego i wczasy na Malediwach:

alimenciara

ma alimenty

alimenty zarciczek

tata przysle

Tymi ostatnimi dwoma obrazkami co prawda pan dzielny se trochę strzela w stopę, ale jest tak zaślepiony nienawiścią do kobiet, że kompletnie nie rozumie, o czym te obrazki tak naprawdę mówią - że alimenty zazwyczaj są żenującej wysokości, ale mimo to nierzadko brak tej kwoty sprawia, że dziecko jest czegoś z winy tatusia pozbawiane, na przykład właśnie możliwości pojechania na wakacje. Zdaniem niepłacących tatusiów ich była partnerka, będąca matką ich dziecka, nie ma prawa ładnie wyglądać, dbać o siebie, jeździć na wakacje; w głowie się też palantom nie mieści, że utrzymanie dziecka serio kosztuje więcej niż 300zł i że skoro ich potomstwo jest zadbane, najedzone i należycie zaopiekowane, to chuj im do tego, czy ich była zrobiła sobie paznokcie, czy nie.

Wogle dzielny tatuś ma talent do manipulowania danymi na swój użytek i montowania wyjątkowo obrzydliwych memów:

ratuj

a obowiązek alimentacyjny wobec własnego dziecka i fakt, że po rozstaniu rodziców dziecko mieszka z matką, to zdaniem dzielnego tatusia przyczyna wszystkich nieszczęść na świecie:

samobojstwo rozszerzone

kopiczynski

skoczek

o czym panowie skrzywdzeni tatusiowie mogą sobie merytorycznie podyskutować na specjalnym dzielnotatusiowym forum:

oczyszczamy z chwastow

I wogle ojcowie są dużo lepszymi rodzicami niż matki i mają wyższe kwalifikacje oraz naturalne predyspozycje do opieki nad potomstwem, na co pan dzielny przytacza argumenty nie do podważenia:

resoraki

 

Reszty publicznych wynurzeń tego kolesia nie chce mi się nawet komentować - przejrzałam zawartość aż do sierpnia 2016 i serio, to jedno z najbardziej odrażających miejsc na fejsie, jakie widziałam. Facet nie chce nikomu tak naprawdę pomóc i w dupie ma dobro swojego dzieciaka, bo ani nie płaci alimentów, ani nie tworzy grupy wsparcia oferującej jakąkolwiek realną pomoc prawną czy psychologiczną - założenie zamkniętej fejsogrupy, w ramach której panowie zieją nienawiścią do kobiet, nazywanych zresztą przez nich chwastami, to nie jest żadne wsparcie psychologiczne, tylko eskalacja nienawiści i przemocy werbalnej. Rozumiem walkę na rzecz wyegzekwowania swoich kontaktów z dzieckiem i na rzecz zmian w systemie prawnym, ale no kurwa, z płacenia alimentów nikogo to nie zwalnia. Mi się nie podoba system emerytalny, system opieki zdrowotnej, polityka podatkowa, to co się z moimi podatkami dzieje po ich uiszczeniu, rząd mi się kurwa nie podoba - ale to nie znaczy, że po prostu któregoś dnia przestaję płacić. Ja rozumiem, że łatwiej nie zapłacić bezbronnej matce nić skarbówce czy zusowi i że konsekwencje są nieporównywalnie mniej bolesne, ale to nie znaczy, że taki jeden z drugim może bezkarnie okradać własne dziecko i jego matkę. Oczywiście, że nieuzasadnione utrudnianie ojcu dziecka kontaktu z potomkiem jest obrzydliwe, ale odgrywanie się przez ograniczanego kontaktowo tatusia na DZIECKU poprzez niepłacenie alimentów jest równie - jak nie bardziej - ohydne. Szczególnie, że dzielny tato ze swoją nienawiścią do kobiet w ogóle się nie kryje i nie ma się co oszukiwać, że tak naprawdę najbardziej mu chodzi o dojebanie byłej i całemu żeńskiemu rodzajowi. 

niedziela, 01 stycznia 2017, nimfabo

Polecane wpisy

  • O KOBIETACH, KOTACH I IDIOTYCZNYCH STEREOTYPACH.

    obiecałam na fejsbuczkach rozjeżdżanie walcem wpisu o kobietach i kotach, soł hir ajem. na początek linczek do materiału źródłowego: https://www.koty.pl/dlaczeg

  • O POLSKICH CELEBRYTKO-FEMINISTKACH

    tak się zbierałam do wpisu o kondycji polskiego celebryckiego feminizmu, i zbierałam się i zbierałam i nie mogłam się zebrać, i wtem! okazało się, że jacyś Mili

  • PRZYDŁUGA SCENKA SSASPĘSĘ

    występują: Panimatka, Abunia, Telefon Komórkowy, Lodówka, Przyrząd Tekstylny (zwany kolokwialnie Szmatą), Perliczka, Garnek Zsolanko. Panimatka: (dzwoni milijo

Komentarze
2017/01/01 19:58:47
Generaknie pana dzielnego powinni w młodości wykastrować, aby swoich zjechanych genów nie miał okazji przekazać dalej.
-
2017/01/02 11:08:16
No więc u mnie "pan dzielny urażony" przez półtora roku zamienił moje życie w piekło - nawet nie chce mi się o tym pisać. Postawił kilka wrednych warunków, na które zgodziłam się, uważając, że mój spokój i zdrowie są ważniejsze. Te warunki sa tak naprawdę samobójem pana dzielnego urażonego, ale skoro chciał... Ostatecznie zgodziłam się:

a) na opiekę naprzemienną tydzień/na tydzień - nawet nie trzeba było mnie namawiać, bardzo chętnie moje dwie córki, w tym początkującą nastolatkę powierzę tatusiowi i zadbam w tym czasie o siebie. Ta opieka będzie praktycznie konsumowana za pół roku, ale już widzę trudności w komunikacji tatusia z córkami. Pan strzelił sobie w stopę, bo sobie nie radzi ani z utrzymaniem porządku, ani z egzekwowaniem obowiązków od obu panienek;

b) na niepłacenie alimentów - bo pan uważa, że opieka naprzemienna wszystko załatwia - niech mu będzie na razie - zobaczymy, w każdym razie rozliczę pana z każdej niezabezpieczonej potrzeby dzieci, musi prowadzić dla nich gospodarstwo i mieć dla nich wszystko, co jest potrzebne - dzieci nie będą wędrować z walizkami;

c) na opuszczenie domu - pan zapragnął mnie ukarać i pozostać w moim rodzinnym domu a mnie spłacić - postanowiłam nie walczyć. To była najtrudniejsza decyzja dla mnie, ale kiedy zważyłam tę decyzję oraz perspektywę kilkuletniej wyczerpującej walki, to wypadło na korzyść wyprowadzki. Przyjmuję spłatę i będę mieszkać w odległości 1 km od starego domu. Miejsce, które znalazłam jest śliczne i zadbane. W naszym domu to ja nosiłam spodnie - obcinałam gałęzie, czyściłam rynny etc. pan się nie zna na utrzymywaniu domu - no to teraz się pozna :)

Dwa pierwsze punkty zawsze można zmienić w sądzie rodzinnym, dlatego zachęcam kobiety, żeby odpuszczały wykrwawiającą wojnę dla własnego dobrego samopoczucia - życie wszystko zweryfikuje bardzo szybko.
-
2017/01/02 13:04:01
zmija38 - na miejscu matki jego dziecka zrobiłabym zrzuty z ekranu i wystąpiła do sądu o przymusowe badanie psychiatryczne dla gościa i o zakaz widzeń z potomstwem, póki kolesia nie ustabilizują lekami.

lala.lu - wielkie dzięki za ten komentarz i za podzielenie się historią. też uważam, że dziewczyny powinny się zgadzać na opiekę naprzemienną, bo życie by naprzemiennych tatusiów błyskawicznie zweryfikowało.
-
Gość: a., *.dynamic.chello.pl
2017/01/03 15:50:37
Czy urwało od fejsbuczka? Smutność, lubię tam zaglądać.
-
2017/01/05 02:48:45
akropo fejzbuczka - panowie okradający swoje dzieci z alimentów tak się poczuli dotknięci, że masowo jęli zgłaszać Cukierbergowi jeden z moich postów. a ponieważ - co nie od dziś wiadomo - żołnierze Cukierberga mają ujemnie ajkju i nie sprawdzają zgłaszanych treści, tylko bazują na ilości zgłoszeń, fanpejczyk został na trzy dni zablokowany. ale spoczko, odblokują na czech króli akurat, zleci nim się obejrzymy. ;)
-
Gość: contra_scortis, *.server.lu
2017/01/05 10:05:31
Problem praktycznie by zanikł, gdyby zabierano dzieci kur...m, które poleciały za chu.em. Dzieci powinien wychowywać spokojny, odpowiedzialny ojciec, wtedy nie wyrosną na k...y i sk....ów. Ilość nieszczęśliwych "rozwodowych" dzieci spadłaby też wielokrotnie, gdyby kurewstwo nie było opłacalne.
-
2017/01/07 17:00:19
no widzisz, wystarczy przeczytać twój komentarz żeby wiedzieć, dlaczego nie przyznano ci opieki nad dzieckiem i dlaczego tacy kolesie jak ty kontaktu z dzieckiem mieć nie powinni.
-
Gość: contra_scortis, *.server.lu
2017/01/08 14:29:41
Zero merytoryczności, za to wycieczki "ad hominum". Facit? Feministka :(
-
Gość: Mirko, *.218.static.czecho.net
2017/01/13 08:51:41
Nie macie za co utrzymać dzieci?Oddajcie je ojcom, oni nie będą pisali takich głupot jak ty. To jest żenada i typowe podejście matki polki,nie rozumiesz o co chodzi z opieka naprzemienną która od lat jest stosowana w UE i krajach Skandynawskich?To proszę doczytać. Sfeminizowane sądy anty rodzinne za nic mają ojców chcących wychowywać swoje dzieci, matki znajdują sobie kochanków doprowadzają do rozwodu oczekując alimentów. Dostajesz 300 zł? To masz obowiązek wydawać na dziecko 600 i to udokumentowane. O tym to szanowna pani nie napisała że dzis ojców traktuje się jak szmaty którzy mają być tylko dawcami spermy a potem bankomatami dla pseudo mamusiek które dla alimentów zrobią wszystko niszcząć swoje własne dzieci. Każde dziecko ma prawo do mamy i taty ale tego szanowna pani nie napisała. ŻENADA
-
Gość: contra_scortis, 185.156.173.*
2017/01/14 19:26:50
Zero merytoryczności, za to osobiste wycieczki. Największa pomyłka ewolucji - feministka :(
-
2017/01/15 13:16:43
jak kobieta nie radzi sobie z samodzielnym utrzymaniem dziecka, to należy oddać to dziecko ojcu-alimenciarzowi, który nie chce na nie łożyć i który nie ma najbledszego pojęcia o potrzebach dziecka - gdyby miał nie pierdoliłby, że 300zl alimentów pokrywa połowę tych potrzeb. nie pokrywa nawet wyżywienia, a co dopiero mówić o reszcie. spróbuj miszczszu kontrolingu i analizy ekonomicznej z tych 600zl opłacić połowę czynszu i wszystkich bieżących opłat, wyżywić się i co miesiąc kupić sobie nowe ubranka - bo dziecko rośnie sobie wyobraź i trzeba mu co rusz nową odzież kupować. nawet faktur nie musisz mi pokazywać - wystarczy mi, że przez trzy miesiące będziesz się z połową opłat, pełnym wyżywieniem i ubraniami w tych sześciu stówkach mieścił. i potem swoim alimenciarskim kolegom opowiedz, jak się za taki niebotyczny hajs żyje. jesteście obrzydliwi z tym wyliczaniem dziecku każdej złotówki przy jednoczesnym radosnym folgowaniu swoim zachciankom. zamiast usiąść i uczciwie się zastanowić, ile utrzymanie dziecka naprawdę kosztuje, zamiast zrobić rachunek sumienia, ile tak naprawdę czasu poświęcaliście temu dziecku mieszkając z nim, powtarzacie jak mantrę brednie o dawcach spermy i bankomacie - to żałosne, że jesteście aż tak nieodpowiedzialni i bezmyślni. owszem, dziecko potrzebuje i matki i ojca, ale ojca odpowiedzialnego, myślącego i wrażliwego na potrzeby dziecka, a nie palanta, który wylicza mu każdy grosz i wylewa przy każdej okazji pomyje na jego matkę, bo własne zachcianki, chore ego i personalne przepychanki są dla tatusia ważniejsze niż dziecko. wam nie o dzieci chodzi, tylko o waszą urażoną ambicję i o hajs. czego dowód dajecie każdą swoją wypowiedzią.

oraz te, scortis, już któryś raz widzę ten sam komentarz, pisany co rusz z innego IP. jesteś trollem piszącym to samo z każdego kompa, do którego cię dopuszczą, czy wasz guru rozesłał wam instrukcję z zalecaną treścią komentarza i zapomniałeś wstawić własny nick?
poza tym albo nie przeczytałeś komentowanego wpisu, albo nie rozumiesz używanych przez siebie pojęć. wystaw sobie bowiem, że analiza idiotyzmów wypisywanych na waszej alimenciarskiej stronce to nie są osobiste wycieczki, a "merytoryczny" nie oznacza "zgodny z alimenciarskim widzimisię" - przytoczyłam zrzuty z waszych wynurzeń i wyciągnęłam z nich wnioski, skoro uważasz że jest niemerytorycznie i z osobistymi wycieczkami, to znaczy, że taka po prostu jest zawartość waszej alimenciarskiej stronki.
aha, i niechęć do ludzi okradających własne dzieci to nie feminizm, tylko elementarne poczucie przyzwoitości. oraz gdybyś cokolwiek rozumiał z teorii ewolucji, to nie wycierałbyś nią sobie twarzy w tak idiotyczny sposób.
-
Gość: Konrad, 62.233.195.*
2017/02/13 15:07:33
Czy wiecie na jakiej zasadzie zasadzane sa alimenty. Czy wiecie, ze ojcowie bezrobotni placa pi 3000? Czy wieci,ze ludzie na rentach 600zl, placa 500. Moglbym tak wymieniac I wymieniac. Nie niewiecie,bo Wam nie powiedziano. Dlaczego nie ma tabeli alimentacyjnej, opieki naprzemiennej. Nie ma bo stada z ozSS,adwokaciny,sedziowie potracili by prace. Wiecie kto by skorzystal DZIECI, tak dzieci ale Wy tego nie wiecie I sie nie dowiecie,bo nie myslicie. Czesc z was sie dowie w sadzie,bedzie juz zzno.