I m a bitch and you know I wouldn t want it any other way
sobota, 11 października 2014

uwielbiam, kiedy idioci, mający problem ze złożeniem zdania, bierą się za recenzowanie filmów. roi się od  takich szczególnie na filmwebie. i najgorliwiej oczywiście recenzują filmy, których nie zrozumieli. używając nierzadko w opisach swoich głębokich przemyśleń długich i trudnych wyrazów, których też nie rozumieją.

albo piszą, że akcja jest PRZEWIDUJĄCA.

albo, że OGLĄDNELI film w męce.

albo, że (to męzczyźni) oglądnęli z KOBIETĄ i oni dali radę, bo już nie takie gnioty widzieli (no przesz bohaterowie wojenni!), ale kobieta męczyła się/ zasnęła/ poszła szydełkować.

albo, że oni bynajmniej uważają, że cośtam.

albo, że wtórne naśladownictwo. 

wszystkie filmy z akcją umiejscowioną w XIX-wiecznej Anglii są dla nich "marną podróbką Sherlocka Homesa" - tego z Robertem Downeyem Juniorem rzecz jasna, bo innych ekranizacji nie kojarzą, a książki nie mieli w ręku.

gdzieś któryś debil nazwał Złoty kompas "podróbką Narnii".

i oczywiście wszystko, czego szanowny recenzent nie zrozumiał z filmu (a w przypadku flmów wymagających od widza IQ powyżej 100 oraz orientacji w literaturze/ historii/ polityce/ czymkolwiek o czym nie piszą na pudelku, recenzent zazwyczaj nie rozumie z filmu niczego) jest głupie i czyni film nudnym. albo przegadanym. albo nudnym i przegadanym.

film polski FUTRO, który mnie zachwyca nieodmiennie ze wszystkimi swoimi smaczkami i drugimi dnami, na filmwebie ma ocenę 5,6 i przez jednego z recenzujących idiotów opisywany jest jako "nieudolna kopia Wesela" - po czym wniosłam, że recenzent ma jakieś 15 lat i mocno lekceważy szkolny kanon lektur, skoro tylko o "Weselu" Smarzowskiego słyszał.

i tacy niedouczeni, niedoczytani półgłówkowie, uważają się za autorytety, których opnia jest tak bezcenną, że należy ją natychmiast przekazać światu, albowiem w przeciwnym razie społeczeństwo nie będzie wiedziało, co warto obejrzeć a co nie, albo co gorsza obejrzy jakiś chłam przegadany, i wogle internety staną a Słońce zgaśnie.

Dyrektor Internetów jakiś by się przydał.

22:23, nimfabo
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 351